Ogólnopolski Konkurs Chemiczny „ALCHEMIK”

imponujące wyniki!!!

Uczniowie dzierzgońskiego gimnazjum po raz kolejny sięgnęli po laury w dziedzinie chemii!

Tym razem sukces uzyskali, w pokaźnym – 12 osobowym zespole, wszyscy uczniowie, którzy 09.03.2017 r. przystąpili do Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego „Alchemik”. Drugo i trzecioklasiści zmierzyli się z testem złożonym z 30 pytań zamkniętych (1 pkt. za prawidłową odpowiedź) i zadania opisowego (0-8 pkt.). Temat pracy otwartej: „Które odkrycie naukowe w dziedzinie chemii, uważasz za najbardziej istotne dla człowieka i dlaczego?” okazał się przyjazny młodzieży. Każdy z uczestników uznał, że odkrycia pierwiastków radioaktywnych oraz badania nad promieniotwórczością autorstwa polskiej noblistki – Marii Skłodowskiej Curie – to kierunek, który przysporzył ludzkości wielu korzystnych rozwiązań i zastosowań. Z pewnością wybór tego zagadnienia okazał się trafny, skoro prace naszych konkursowiczów zostały docenione i nagrodzone.

Najwyższy i jakże zaszczytny wynik osiągnął Mateusz Sitek (kl. III c) zdobywając, z IV notą, tytuł LAUREATA w wąskim 6 osobowym gronie najlepszych „Alchemików” w kraju!

Tuż za nim, z bardzo dobrym efektem (VI miejsce) uplasowała się Anna Lipska (kl. III d).

Kolejne pozycje (od VII do XV) – uhonorowane mianem wyróżnienia – należą do:

Dariusza Wilewskiego (kl. II a), Sebastiana Szramowskiego (kl. II e), Julii Murawskiej (kl. III c), Aleksandry Leonarczyk (kl. II a), Faustyny Przybysz (kl. II e), Anny Krauze (kl. II b), Wiktorii Siatkowskiej–Lamkowskiej (kl. III d), Karoliny Szczepańskiej (kl.II a), Olgi Aleksandrowicz (kl. II c), Klaudii Chwesiuk (kl. II b), Agaty Kowalak (kl. III f).

Ten liczebny sukces znalazł uznanie organizatora konkursu, który nagrodził Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu złotym (Au) dyplomem za wyróżniające wyniki uczniów w Ogólnopolskim Konkursie „Alchemik”.

Złote (Mateusz Sitek i Anna Lipska) oraz srebrne (Ag) dyplomy (pozostali w/w) otrzymali też uczestnicy indywidualnie, a laureat odebrał dodatkowo nagrody książkowe.

Brawa dla naszych chemików!!!

Cieszymy się, że podjęliście wyzwanie i chęć oceny swojej wiedzy i umiejętności.

Dziękujemy, że godnie reprezentujecie naszą szkołę na najwyższym – krajowym szczeblu!

Jesteśmy z Was dumni!!!

Życzymy wytrwałości i powodzenia na następnych etapach nauki i w kolejnych konkursach J

Uczestnicy konkursu z opiekunem – Agnieszką Piotrowską

Dyplom przyznany szkole