„Pomorska Liga Zadaniowa” – CHEMIA – sukces

Sukcesów Ani Lipskiej – ciąg dalszy…!

I miejsce w Wojewódzkim Konkursie

„Pomorska Liga Zadaniowa” – CHEMIA

Finisz mijającego roku szkolnego okazał się szczęśliwym czasem – wieńczącym konkursowe zmagania Ani Lipskiej – uczennicy Gimnazjum w Dzierzgoniu.

Kiedy przed dwoma tygodniami odebraliśmy radosną nowinę o jej najwyższym miejscu na podium w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym „Panda” wydawało się, że to ostatni tak zaszczytny wynik podsumowujący chemiczne dzieło Ani w naszej szkole. Uczennica nie zakończyła jednak swej dobrej passy i podjęła kolejne, ambitne wyzwanie. Tym razem celem trzecioklasistki było zmierzenie swych sił ze „Zdolnymi z Pomorza” w konkursie „Ligi Zadaniowej” z zakresu chemii. 10 maja br. gimnazjalistka przystąpiła do pierwszego – szkolnego etapu konkursu, w którym z rutyną rozwiązała test uzyskując maksimum możliwych punktów. Następny próg – poziom powiatowy – okazał się dla niej równie przystępny, choć nietypowy w formie. Otóż arkusz konkursowy otrzymany przez Anię w formie elektronicznej wymagał rozwiązania zadań w domu i przesłania ich na adres e-mailowy organizatora (Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku). Dodatkowym bonusem punktacji w tej części było przygotowanie przez ucznia własnego zadania z rozwiązaniem. Ania podjęła autorską próbę i jej twórczy pomysł znalazł uznanie jurorów konkursu , dając Jej tytuł Laureata Etapu Powiatowego z jednoczesną gwarancją miejsca w gronie uczniów zakwalifikowanych do ostatniej – wojewódzkiej tury zawodów. W sobotnie popołudnie – 10 czerwca br. – kiedy rówieśnicy napawali się wolnym weekendowym czasem, odliczając dni do wakacji, Ania pokonywała trudy rachunkowych i problemowych zadań ze świata swej pasji. Zdążyło upłynąć zaledwie kilkanaście dni od poprzedniej wygranej by „nasza chemiczka” mogła po raz kolejny triumfować!

19 czerwca br. na stronie organizatora zostały opublikowane wyczekiwane wyniki konkursu wskazujące zwycięzcę w gronie gimnazjalistów województwa pomorskiego Annę Lipską z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dzierzgoniu!!!

Satysfakcja z kolejnego sukcesu jest bez wątpienia dla uczennicy bezcennym doświadczeniem! Z pewnością jednak odbiór nagrody (bon podarunkowy o wartości 500 zł) z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego i udział w Gali Laureatów „Pomorskiej Ligi Zadaniowej” przysporzy Ani powodów do dumy i wiary w kolejne sukcesy.

Powodzenia Aniu!

Krocz obraną drogą – zmierzając do celów, które na Ciebie czekają!!!